Droga Rodzino i Przyjaciele

Jesteśmy Stowarzyszeniem już od 11 lat.

Nie wszyscy z którymi zaczynaliśmy są wśród nas, pożegnaliśmy w ubiegłym roku śp. Marię Grynastyl, osobę jakże życzliwą, uśmiechniętą, pełną dobroci, chętną do pomocy drugiemu człowiekowi. Taką Ją zapamiętamy.

Co nowego w tym roku planujemy?
Otóż w tym roku przypada VI Kolejny Rodzinny Zjazd, który chcemy zorganizować w dniach 14-15 lipiec w Radłowie. W tym czasie organizowany jest również II Światowy Zjazd Radłowian przez Urząd Miasta Radłów. W ramach tego będzie zorganizowany na rynku Radłowskim występ Michała Szpaka, a dla starszego grona zaśpiewa zespół Bayer Full. Szczegóły na stronie gminaradkow.pl. Na nasz Zjazd zarezerwowana została sala z zapleczem socjalno – sanitarnym w Remizie Radłowskiej OSP (obok biblioteki). Program podobny do poprzednich Zjazdów, z tym że jest możliwość noclegu z 14/15 lipca. Ze względu na atrakcje jakie przygotowuje w tych dniach UM Radłów, zachęcam do licznego udziału. Co do kosztów to zamierzamy przeznaczyć na posiłek, tzw. stół szwedzki, nasze środki finansowe, tak że tylko nocleg w hotelu dla tych co by chcieli pozostać na niedzielę będzie do zapłacenia. To byłyby wszystkie koszty. Chcemy również przy współudziale UM, Burmistrza zorganizować konkurs wiedzy historycznej o Radłowie i okolicy na podstawie opracowanych przez historyków jak i Stanisława Szczepanika z Wrocławia, książek historycznych o Radłowie, oraz Woli Radłowskiej . Nagrody zostałyby ufundowane prze nasze stowarzyszenie jako nasz wkład w rozwój naszej Małej Ojczyzny.
To tyle moi drodzy, osobno przedstawiam rozliczenie finansów za ubiegły rok. Jak zwykle gorąca prośba o składki 25 zł/rok oraz odpis 1% podatku. Do zobaczenia 14 lipca na Zjeździe Rodzinnym w Radłowie.

Dodaj komentarz